info text
  • Zaloguj się
  • Zaloguj się
Strona głównaTESCOMA blogTygodnie tematyczneCiesz się darami lata przez cały rok

Ciesz się darami lata przez cały rok

Pamiętasz spiżarnię u babci pełną przetworów, a może słoiki wszystkich wielkości w Twoim domu podarowane przez mamę? To, z czym dorastaliśmy, znów wraca do mody. Przygotuj własne kompoty, dżemy i domowe syropy. Sposobów na przetworzenie kolorowych zbiorów jest dziś coraz więcej. Poznaj niektóre z nich oraz pomocników szytych na miarę.

Czar domowych przetworów

Pasteryzacja nie musi być trudne, nie potrzebujesz żadnych specjalnych garnków. Wystarczy sprytny i zajmujący niewiele miejsca zestaw, który zamieni zwykły garnek w taki do pasteryzacji. Obejmuje on nakładkę do zwykłych garnków o średnicy 24 cm, solidną szklaną pokrywkę oraz trwały termometr ze stali nierdzewnej, który pokazuje temperaturę wewnątrz garnka.
Podczas kupowania akcesoriów do pasteryzacji nie zapomnij o najważniejszym z nich - uniwersalnych kleszczach do wieczek. Bez problemu otworzą słoiki ze wszystkimi popularnymi zakrętkami i wieczkami typu omnia. I mała niespodzianka na koniec - potrafi otworzyć nawet małe zakrętki butelek PET.
Nie udało Ci się przetworzyć wszystkich owoców? Z reszty przygotuj smoothie lub przekąskę dla dzieci. Wystarczy włączyć mikser stołowy. Ten nasz z fabrycznymi programami dla smoothie, koktajli i puree posiada wyjątkowo ostre nożyki, funkcję miksowania pulsacyjnego oraz duże naczynie o pojemności 1800 ml.

Co jeszcze może Ci się przydać?

Lubisz zdrowe domowe syropy?

Przygutuj domwy syrop, sok, żelki lub dżem gotując w tradycyjny sposób, użyj zestawu do przygotowywania soków z owoców i warzyw. Zestaw oszczędza miejsce w kuchni, pasuje do garnków z pokrywką o średnicy 24 cm. Częścią zestawu jest wężyk z wysokiej jakości silikonu do rozlewania soku do butelek. Jak praktycznie i wygodnie!
Przyda się nie tylko w sezonie. Drylownica do wiśni sprawi, że przygotowywanie ciast oraz dżemu będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Praca z nią jest bezpieczna oraz prosta, a wiśnie i pestki usuwa szybko i delikatnie. To niezawodne narzędzie dryluje owoce świeże, mrożone i z kompotu.
Są praktyczne oraz atrakcyjne. Chodzi o słoiki do przetworów z klipsem. Posiadają solidne zamknięcie ze stali nierdzewnej oraz uszczelkę z wysokiej jakości naturalnego kauczuku. Przetwory możesz w nich bez obaw przechowywać przez okres od 3 do 6 lat. W naszej ofercie znajdziesz 7 rozmiarów o pojemności od 100 ml do 5000 ml.

Na pewno docenisz również te produkty:

Suszenie, kiszenie i pakowanie próżniowe potraw

Istnieje wiele innych sposobów na zachowanie zbiorów na później. Na przykład suszarka do żywności doskonale nadaje się do przetwarzania owoców, warzyw, grzybów, ziół, a nawet mięsa. Jej zalety obejmują cichą pracę, dużą powierzchnię suszenia oraz bardzo praktyczne ustawienia temperatury i czasu suszenia.
Czy masz duże ilości nie tylko owoców i warzyw, ale także innych produktów spożywczych, które chcesz przechowywać przez dłuższy czas, a tym samym przedłużyć ich świeżość? W takim razie w Twoim domu nie może zabraknąć zgrzewarki próżniowej z workami próżniowymi lub folią próżniową. Można jej również używać do marynowania, gotowania metodą sous-vide i przechowywania gotowych posiłków.
Domowe kiszenie nigdy nie była łatwiejsze. Uwielbiasz kiszoną kapustę, ogórki kiszone lub pikle? W takim razie wyposaż się w zestaw do kiszenia o pojemności 5000 ml lub 1000 ml, który składa się ze słoików z unikalnym hermetycznym wieczkiem. Do zestawu dołączone są sprawdzone przepisy, możesz dokupić również siatka i obciążniki. Kiszenie jest zdrowe, ruszaj ze smakiem!

I nie zapomnij o: