Reklamacje i zwrot towaru

REKLAMACJE

Na każdy produkt z asortymentu TESCOMA udzielamy minimum 3- letniej gwarancji. Natomiast w naszej ofercie znajdziesz również produkty z 5- i 10- letnią gwarancją. Informację o długości gwarancji znajdziesz w opisie poszczególnych produktów.

Reklamację możesz zgłosić wysyłając e- mail na adres: jolanta.baluch@tescomapolska.pl

Wskaż nazwę i kod reklamowanego produktu, dołącz kopię dokumentu sprzedaży, podaj swój numer kontaktowy oraz dane adresowe.

 

ZWROT TOWARU

Masz prawo odstąpić od umowy sprzedaży w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Jak to zrobić? Przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółowe informacje.

Prawo odstąpienia od umowy

Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.

Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować nas:

Dane Sprzedawcy:

ERGOTEP Sp. z o.o.

ul. Warzywna 14

40-545 Katowice

Dane do korespondencji:

TESCOMA POLSKA Sp. z o. o.,

ul. Warzywna 14, 40-545 Katowice

Rzeczpospolita Polska

Tel.: 32 721 07 60

Fax: 32 721 07 65

E-mail: info.eshoppl@tescomapolska.pl

 

o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).

Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe.

Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby wysłali Państwo informację dotyczącą wykonania przysługującego Państwu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

 

 

Skutki odstąpienia od umowy

W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

Proszę odesłać lub przekazać nam rzecz niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

Adres, pod który należy przesłać zwracany towar:

TESCOMA POLSKA Sp. z o. o.

ul. Warzywna 14

40-545 Katowice

 

Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.

Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.