info text
  • Zaloguj się
  • Zaloguj się
Strona głównaTESCOMA blogPrzepisy5 przepisów na orzeźwiające domowe koktajle

5 przepisów na orzeźwiające domowe koktajle

Przepisy
29.06.2021
domowe koktajle - obrazek
Gorące dni z temperaturami przekraczającymi trzydzieści stopni zbliżają się nieubłaganie, tak jak sezon na grillowanie, przyjęcia ogrodowe i długie wieczory. Jeśli nie potrafisz sobie wyobrazić letniego relaksu bez orzeźwiających koktajli, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - z Syfonem do napojów gazowanych myDRINK będziesz mógł je przygotować w domu, bez wysiłku i w parę chwil.

Od świeżej wody sodowej, przez gazowane owocowe i warzywne lemoniady, szprycery, aż po niekończącą się listę long drinks - to wszystko przygotuje syfon myDRINK. W odróżnieniu od innych sodamakerów możesz przygotowywać napoje ze wszystkimi składnikami bezpośrednio w butelce. Wszystko, co przygotujesz w syfonie jest więc doskonale wymieszane, nasycone gazem i gotowe do podania.
Syfon do napojów gazowanych myDRINK - obrazek
Nie musisz się bać, że słodkie koktajle wykipią podczas sycenia gazem lub wystrzelą podczas otwierania butelki. Dzięki dwóm zaworom w zamknięciu butelki - jeden do szybkiego, a drugi do powolnego kontrolowanego odpowietrzania - w syfonie myDRINK możesz bez problemu przygotowywać także napoje zawierające cukier, który w innym przypadku powodowałby spienianie.

Fanów zdrowego stylu życia oraz miłośników owoców ucieszy także jedyny w swoim rodzaju wyciskacz z lejkiem, który umożliwia wyciśnięcie świeżych cytrusów bezpośrednio do butelki do przygotowania gazowanych napojów i stworzenie bąbelkowej bomby witaminowej.

Nie mogłoby być prościej – włożyć do butelki wszystkie składniki, zakręcić ją, przymocować w syfonie, nacisnąć przycisk i nalać napój do szklanek. Pozwól się zainspirować przepisami na przygotowanie letnich koktajli, które dla Ciebie przygotowaliśmy, zaproś przyjaciół i bawcie się dobrze!

Drinki jak od barmana

Po napełnieniu butelki składnikami do wybranego koktajlu, dla wszystki drinków obowiązuje ten sam sposób nasycania. Znajdziesz go zaraz pod przepisami.
Aperol Spritz - obrazek
Gin Fizz - obrazek

Aperol spritz

Do butelki wlej 400 ml białego wina wina, 250 ml Aperolu i 150 ml wody. Po nasyceniu nalej Aperol spritz do kieliszków do wina z lodem i plasterkiem pomarańczy.

Gin Fizz

Na szyjkę butelki należy nakręcić lejek, do butelki wsypać 3 łyżki cukru pudru, dodać 200 ml ginu i 400 ml wody, nałożyć wyciskacz i wycisnąć 5 cytryn. Następnie zdejmij wyciskacz, zamknij butelkę i mocno nią potrząśnij, aby rozpuścił się w niej cukier. Po nasyceniu przel Gin Fizz do szklanek z lodem i ozdób plasterkiem cytryny lub
wisienką koktajlową. 
Mimosa - obrazek
Bucks Fizz - obrazek

Mimosa

Do butelki wlej 400 ml schłodzonego białego wina i 400 ml schłodzonego soku pomarańczowego. Po nasyceniu podawaj w szklankach koktajlowych.

Buck´s Fizz

Ulubiony wariant przygotuj w taki sam sposób jak koktajl Mimoza, w proporcjach 500 ml białego wina i 300 ml
soku pomarańczowego.
Hugo - obrazek

 

Hugo

Na butelkę nakręć wyciskacz do soku i wyciśnij do butelki sok z 2 limonek. Zdejmij wyciskacz z butelki i dodaj 80 ml syropu z kwiatów czarnego bzu, 300 ml wody i 400 ml białego wina. Po nasyceniu nalej Hugo do kieliszków z lodem i listkami mięty.